Tuesday, January 24, 2017

Michael Vrbenský ve 3. kole AO - den 9

Po našem tréninku v hale, jsem zašel kouknout na Michaela Vrbenského, který hrál druhé kolo proti Rusovi M. Sokolovskiy 6-1 7-6. Ačkoliv byl Michael malinko zraněný s prstem a nemohl dobře pevně držet raketu v ruce, tak zápas zvládl a vyhrál. Sledoval jsem jen první set, kde velmi hloupě hrající soupeř masíroval pouze Míšův backhand a ten hrál správně profesorsky s minimem chyb. To se mi líbilo. Limitoval chyby a postupně získával bod po bodu a gemu. Až za stavu 4-0 si Rus uhrál první game. Druhý set jsem viděl jen monitoru skóre a vím, že bylo 4-5 a následný tiebreak Sparťan vyhrál. V dalším kole bude hrát s Finem Ruusuvuiri.

Spousty hráček se tady připravují na turnaj v Taipei, který se pravděpodobně kvůli velké vlhkosti hraje v hale. Taky vidím postřeh, že hráči, kteří pokračují v soutěži, tak často chodí hrát do haly, kde nefouká, není vedro a srovnávají si údery. Zíta bude bojovat Karolína Plíšková s Lučič-Baroni o postup do semifinále. V předešlém zápase Karolína nedala moc šancí Gavrilové.