Friday, May 16, 2014

Simona Heinová měla postup do 2.kola na dosah na Sparta Prague Open

Silně obsazený ženský turnaj ITF Pro Circuit s dotací 100 000´ + H přivedl do turnaje opravdu kvalitní ženské pole. Lucie Šafářová, Klára Koukalová, sestry Plíškovy, Kateřina Siniaková, Yanina Wickmayer, Bára Zahlavová-Strýcová a další. 
Z našich hráček dostala příležitost Simona Heinová, která sahala po překvapení proti bývalé 31.hráčce světa Oudin, která před čtyřmi lety dokázala vyřadit na US Open cestou do čtvrtfinále takové esa jako Sharapova, Dementieva, Petrova. Simona držela krok a měla jak to bývá jednu příležitost otočit zápas na svou stranu, ale ta šance se rozplynula na returnu druhého servisu. Nutno dodat, že hrála opravdu dobře a po počáteční nervozitě, kdy prohrála 0:4, dokázala dotáhnout na 5:5. Ve druhém setu byla lepší získala ho 6:4. Ve třetím setu se jí dařil obrat z 0:2 na 2:2 až k výhodě jít do breaku, ale opatrně zahraný return pomohl soupeřce, která svou šanci už nepustila. Přitom Simona mohla být na koni a v zápase by vedla. 5:7 6:4 3:6 je škoda nevyužité příležitosti, ale i další zkušenosti. 
E. Alexandrová pokračovala v dalším útoku a vyřadila hned první nasazenou Šafářovou 6:4 6:4. V závěru asi každý čekal, jestli to na ní dolehne strach z vítězství, ale měla tentokrát pevné nervy. Škoda, že jí ve druhém kole odešel proti Oudin servis ve třetím setu a podlehla jí 3:6. Ale klobouk dolů Alexandrova půjde nahoru, hraje rychle a z ruky jí to hodně sviští. Na to, že trénuje ve skromných podmínkách si zaslouží příležitost a šanci.!

Katka Siniaková měla na úvod hodně těžkou soupeřku Srbku Krunič. O ní se tvrdí, že měla být už dávno ve stovce žen nebýt  " horké" hlavy. Tato maličká Srbka hodně vyčnívá agresivním a rychlým pohybem a výborným citem pro míč. Obíhá si forhendem kurt a backhandem mění tempo hry včetně čopu. V zápase byla spousta kraťasů, ale mohla přijít důraznější hra od Katky. 2:6 4:6. Krunič nakonec postoupila do semifinále.

Karolína Plíšková výborně otočila zápas v prvním kole s Luxemburčankou Minella, kdy už prohrávala 0:5 ve třetím setu. Nakonec zápas skončil 6:2 0:6 7:5. V dalším kole nechala za sebou Polku Linette 6:3 6:3 a ve čtvrtfinále podlehla vítězce Watson 2:6 4:6. 
Slovenka Anna Karolína Schmiedlová hraje hodně poctivě a je s ní hodně obtížné hrát. Nevypustí jediný míček a soupeřky se ní hodně nadřou. Před týdnem vyhrála turnaj Slovak Open ITF Pro 75 000´ v Trnavě a tady postoupila zase do finále. V semifinále zvládla dohrát skvěle zápas proti Krunič, kdy se dohrávalo druhý den v hale za stavu 3:3. 

Terka Smitková postoupila do čtvrtfinále o kolo dříve vybojovala zápas s Němkou Pfizenmaier 6:3 ve třetím setu. Spolu s Karolínou Plíškovou byly jediné Češky ve čtvrtfinále. 
Yanina Wickmayer zase prohrála v prvním kole. Přitom ještě vloni hrála v Top 20 na turnajích. Je vidět, že když si hráčky nevěří, nebo se trápí, tak jejich "padá" a musejí se stáhnout na menší turnaje typu ITF Circuit. Na Spartě mi přišlo, ale že Wickmayer trénuje s větší chutí, na kurtě už byla vždy od devíti ráno a její nasazení bylo daleko větší než v lednu v Hobartu. Tak jsem zvědavý, kdy u ní přijde zlom k lepšímu.
Pro naše hráčky určitě bylo zajímavé sledovat tréninky i jak se hraje na doraz, nebo s minimem nevynucených chyb. Kristýna Roučková si zahrála tréninkové sety s Rus a Falconi v průběhu turnaje a na tomhle je turnaj cenný pro zkušenosti. 


No comments: