Tuesday, April 9, 2013

Všechny Sparťanky ve 2.kole u J.C.Ferrero

Sparťanky hrají turnaj ITF 1 u Juan Carlose Ferrara v akademie.
Včera vybojovala Anna Vrbenská postup do hlavní soutěže. Ačkoliv byl její stav v posledním zápase o postup skoro beznadějný 2:6 2:5 a dva mečboly pro soupeřku, přesto se jí povedlo zápas otočit a vyhrát.
Dneska začala hlavní soutěž turnaje ITF 1 v akademii JCF. Začátky zápasů v 9:30 a nakonec jsme rádi, že máme ubytování přímo v akademii i když ne zrovná přepychové. Oficiální hotel je 35km vzdálený a být odkázaný na ranní a večerní transport hotel-kurty a nazpět by bylo únavné celý den. Takhle holky mohou kdykoliv přes den odpočívat na pokoji. Ve skromné jídelně snídáme, obědváme i večeříme.
1.kolo zvládly všechny Sparťanky. Nejprve Nina Holanová přehrála hráčku z akademie JCF hladce 6:1 6:1 a zamířila jako první z našich do 2.kola. Zápasu přihlíželi i hráči z naši akademie a Nině fandili. Nina výborně vedla zápas z forhandové strany.
Simona Heinová bojovala o postup v dlouhém zápase, nerozhodilo ji ani obrat, když vedla 6:4 2:0 a přes prohru ve druhém setu 3:6, šel zápas do tiebreaku třetího setu, který zvládla aktivní hrou vyhrát.. Ze zápasu vyšla určitě zocelená.
Anna Vrbenská dostala nepříjemnou Švýcarku Ninu Stadler. Opět se ji povedl obrat z 0:3 v prvním setu na 7:5 6:4, k tomu jí soupeřka na dva mečboly „okradla“, ale Anňa se nepoložila a dohrála to dobře. Tenhle výsledek je pro ni cenný!
Nastiya Komardina měla jako nasazená volný den a jen trénovala. Jednou se Safullinem, ráno rozehrála Simonu a odpoledne s Parazinskaite. Udržet koncentraci jen na trénování je taky těžké, je na ní vidět, že už jen hraní do krosu ji nebaví a chce hrát víc.
Zítra už holky mají těžší zápasy proti nasazeným. Děkujeme za diváckou podporu naší Sparťanské akademie. Holky si toho váží a jsou rády, že jim někdo fandí a povzbuzuje.

No comments: