Friday, December 30, 2016

Statistika letošního roku 2016

       Photo by Jet Tanaka ( Japan)

Od října jsem se tady odmlčel. Potřeboval jsem nabrat další energii a tenhle podzim září, říjen byl hodně náročný. Závěrečnou šňůru WTA turnajů jsme zakončili koncem října. V listopadu byl čas na dovolenou a poslední týden v listopadu se začalo opět naplno trénovat.  5- 6 týdnů přípravy, v tom zápasy extraligy na Spartě a 28. prosince odlet do Asie.  Já jsem stihl dovolenou se svoji rodinou v kanadských horách, kde jsme se pohybovali 1000 až 1400 m.n.m.

Po měsíci v Číně si to moje plíce zasloužily. Jeden týden jsme zaletěli taky na Hawaj, kde jsme si to se ženou naplánovali jako honey moon po naší svatbě, která sice proběhla už v roce 2014, ale sliby a dary, které jsme obdrželi při naší svatbě, tak byly využity, tak jak bylo psáno na pozvánkách :). Rodina je to nejdůležitější v životě! Asi tím nevynahradím jim svůj cestovní čas, ale budu se zamýšlet dále co s tím do budoucna. Vážím si jejich podpory!

Koncem roku člověk tak trochu bilancuje za uplynulým rokem. Kateřina Siniaková má letošní zápasovou bilanci 46-24 a zatím nejlepší žebříčkové postavení na světě WTA 52#. Dvakrát finále na WTA turnajích v Bastadu a v Tokiu, vítězství na 100k v Trnavě. Ve čtyřhře semifinále na Roland Garros a čtvrtfinále na US Open. Ve statistikách je Kateřina Siniaková na 13. místě s vítězstvími ve třetím setu (celkem jich bylo 17). 
                                                             Photo by Jet Tanaka (Japan)

Já jsem absolvoval 22 týdnů po turnajích a celkem 18 turnajů. Těch dvaadvacet týdnů se rovná 5 měsícům, kdy jsem nebyl doma. Celkem mám za sebou v letošním roce 46 letů, z toho nejvíce v alianci Sky team, kde jsem se kvalifikoval na Gold kartu. Autem jsme jeli jen do Trnavy, vlakem nikam. Má dcerka letos letěla 16x a v necelých dvou letech má za sebou více letů než já do  svých pětadvaceti. Letošní blog přesáhl 100.000 zhlédnutí a jen v letošním roce 34.000.

V prosinci jsem hodně trénoval a snažil jsem se dát svůj čas i dalším holkám (juniorkám), které trénuji mimo Kateřinu Siniakovou. Práce s nimi mě baví.! V listopadu přijeli k nám na Spartu japonští junioři, kteří trénovali s našimi hráči. Poznal jsem zajímavého svazového head coache z Kobe Yoshiho, který bude mít v lednu na univerzitě Kobe přednášku o fungování Sparty a výchovy hráčů u nás.  

Nová sezóna se blíží - 2017. Všechno nejlepší do Nového Roku !
Přeji brzké uzdravení Simoně Heinové, které se snad podaří vrátit znovu na kurty. Všem taky hodně zdraví, to je nejdůležitější v životě!

PS: Poslední vydaný článek byl o Anglické tenisce Johaně Kontě jak ji to klape v kariéře a o měsíc později, už je bez trenéra. V ženském tenise to bude vždy náročné :).
No comments: