Friday, February 5, 2016

Směr WTA Petrohrad

Včerejšek patřil na letišti v Ruzyni tenisu. Na pravidelné lince Praha-Petrohrad jsme se sešli vícero v jednom letadle společnosti Rossiya. Je to trochu mazané, ale letenky přeprodává Aeroflot a pak na nás čeká takovéhle letadlo. 

V jednom letadle tak s námi cestovali Klára Koukalová a její přítel televizní moderátor Petr Suchoň a trenér Martin Fassati, Tereza Martincová, Kateřina Vaňková  a její trenér Dušan Karol, Petr Vaníček trenér Andrei Hlaváčkové, ale ta letěla z  Monaka, dále Kateřina Siniaková s otcem a já. Krom toho jsme ještě potkali Kristýnu Plíškovou, která nastupovala do letadla směr Taipei. Kromě Terezy Martincové všichni ze Sparty a další hráčka od nás Nasťa Komardina cestovala vlakem z Moskvy. 

Nádherné město s teplotou lehce pod nulou a časovým posunem plus dvě hodiny nás nasměrovalo po příletu rovnou na večeři a pak do postele. Trochu nezvykle se tu rozednívá až kolem deváté ranní. Všichni si tak rezervovali dnešní tréninky až kolem oběda a na pozdější odpoledne. Hotel máme přímo v centru a z oken koukáme na cathedrálu Our Lady of Kazan.
Turnaj se hraje jako WTA Premier s dotací 753 000´$ a hlavním partnerem je Gazprom. Zápasy se budou hrát na dvou místech v Sibur Aréně a na Dynamu, kde jsou po jednom centrálním dvorci. Na tréninky jsou čtyři kurty, posilovna a další zázemí.  Kvalifikace probíhá o víkendu souběžně s Fed Cupovými zápasy a do kvalifikace se dostalo širší hráčské pole. S tím chce trochu i kalkulovat  v programu a naprosto ideální pro hráčky, které jsou okolo dvoustého místa, aby se přihlásily. Nejvýše nasazená Němka Friedsam se posunula do hlavní soutěže. Na post do hlavní je potřeba vyhrát tři zápasy. Začíná se od 9:30. 

Sobotní zápasy 1.kola kvalifikace
7:30 - Nasťa Komardina-Siegmund
9:00 - Martincová-Krejčíková
10:30 - Vaňková-Leykina
14:00 - Nasťa Detiuc-Zanevska
13:30 - Siniaková-Kalinskaya
15:00 - Hlaváčková-Ivakhnenko
16:30 - Koukalová-KremenNo comments: