Monday, October 7, 2013

Návrat z Mexika nutí k zamyšlení ...

Na Mistrovství světa družstev "16" v Mexiku jsme nakonec získali 9.místo. Není to ani zlepšení, ale ani zhoršení oproti stejnému MS před dvěma lety v Prostějově. Tam jsme taktéž skončili na 9.místě a Srbky jako vítězky v té době, letos neprošly ani v Evropské kvalifikaci do finálové skupiny. A neřekl bych, že mají špatné hráčky, vždyť Ivana Jorovič letos patří mezi nebezpečné hráčky v top 60 na ITF. Mistrovství světa je jen krátká etapa a pak se jede dále.
Co nám chybí být lepší... Určitě kvalita prvního podání, vyšší úspěšnost prvního podání a v kritické chvíli dát dvě, tři první podání za sebou, kdyby byly čtyři tím lépe. Pokaždé se Ruska Kudermentová za stavu 15:40 při svém podání z toho dokázala vyservírovat proti Miriam. Kvalitu podání dělá nadhoz a s tím se děvčata hodně potýkala. Nepřesný nadhoz, přehazování za hlavu, nebo nevytažení se za míčem, nám dělalo problémy a tím pak šla kvalita hry dolů, někdy i zbytečně. Když víte, že nedáte první servis a pak druhým jste hned pod tlakem a musíte v defenzívě někam běžet. Miriam každý večer chodila servírovat, ale chce na tom pracovat déle.
Ve hře děvčata dokázala držet krok, stále je potřeba hrát hodně v pohybu s přeběhem po celém kurtě a hrát bez chyby třeba i dvě hodiny. Někdy byla skvělá výměna v běhu, ale pak následně přišly dvě, tři lehké chyby za sebou, což je škoda. Ty nejlepší hráčky mají výborný "instinkt" na rychlé míče, kdy dokáží výborně zareagovat, že jdou do zákleku a sníží tím těžiště a zrychlí zápěstí. Neztratí tím míč rychlost a mají další šanci hrát dále.
Nebylo pro nás úplně jednoduché hrát v Mexiku, holky letěly poprvé takhle daleko a poznaly co obnáší cestování, čekání a časový posun. K tomu hrát ve vysoké nadmořské výšce (1850m) není jednoduché a "udržet" míč mezi lajnami.
Tým šlapal skvěle! Agresivně hrající Simona Heinová odvedla kus práce na ME při Summer Cupu, tady na jedničce to měla hodně těžké, ale tyhle zápasy jsou třeba. Petra Melounová hraje taky rychle, vybojovala zápas se Samir z pěti mečbolů, hraje rychle, útočně a riskuje k čemuž má odvahu. Když bude mít více nahráno, bude hrát ještě lépe! Miriam Kolodziejová ví na čem pracovat, přehled na kurtě je vynikající k tomu to chce přidat rychlý pohyb a reakce pod tlakem. S Kudermentovou zjistila ve druhém setu, že i s ní se dá hrát.

Děvčatům přeji hodně štěstí!

No comments: