Saturday, June 22, 2019

Reprezentační soustředění "14" - Véska

 

V prvním červnovém týdnu jsme se sešli ve Vésce, na soustředění hráčů do 14 let. Kdysi jsme toto soustředění před letními cupy zakládali s Mikem Štenclem, Lubošem Štychem a Jardou Balášem a prvním ročníkem tohoto sloustředění byli hráči ročníku 1995. Šest kluků a holek zůstalo stejné, jen v posledních pár letech se jezdí místo do Prostějova do Vésky, kde vynikající hotel má k dispozici i bazén, regeneraci a konferenčí místnosti.

Jsem překvapený kolik toho samotní hráči vědí o taktice, ale málo toho využívají v zápasech. Jelikož se jednalo o hrací soustředění, tak se každý den hrály dopoledne i odpoledne zápasy. Hráči si museli na každý zápas připravit jednoduchou charakteristiku "soupeře" a připravit si vhodnou taktiku, do které mohli nakouknout i během zápasů. Večer probíhalo zhodnocení taktiky, jestli fungovala, nebo jestli něčím protihráč překvapil. Ve hře bylo znát posun, ale i cílem vidět jak hráči smýšlejí. 

Úplně první den jsme rozebrali jednotlivé typy hráčů, co na koho platí, kde se jednotlivý hráči rádi pohybují a naopak, kde se nechtějí pohybovat. Jak už jsem napsal nahoře, hráči dokáží dobře o taktice přemýšlet, když tedy chtějí, nyní je potřeba, aby nebyli líní, to ještě plnit. Občas se stane, že si pletou hráče od základní čary od celodvorcového. Tam by měla být taktika odlišná. Každý večer bylo věnováno regeneraci. Hráči se pomalu musí zvykat, že tenis je celodenní činnost. V budoucnu rozhodne vášeň touha po tenise. 


         


No comments: