Thursday, September 11, 2014

Siniaková-Krunič v semifinále Taskhent Open WTA

Už je čtvrtek a turnaj se blíží ke konci. Katka zvládla se Srbkou Aleksandrou Krunič vyhrát v pondělí první kolo a dnešní čtvrtfinále a jsou v semifinále čtyřhry. Oba zápasy  rozhodoval supertiebreak. 
Krunič, která přicestovala  hned z US Open, je dost unavená. Na US Open, porazila v kvalifikaci o postup do hlavní Katku a dále "doplachtila" až do čvrtého kola. Říká se, že už dávno měla být ve světové stovce, jen kdyby nebyla takový "blázen" v hlavě. A teď tam konečně je, přesně stá na světě. Má neuvěřitelný cit pro míč, hbitá a dynamická, dokáže měnit tempo hry. 

Pracuje na kontrole svých emocí, jak sama říká, " Snažím se kontrolovat emoce, být víc pozitivní a nekoukám po každé výměně na svého trenéra, a beru na sebe rozhodnutí, které sama činím". Výškou připomíná Petru Rohanovou. Kromě srbštiny, ovládá výborně ruštinu, slovenštinu a angličtinu. Tady v Taskhentu vypadla ve dvouhře v první kole. Po turnaji si bude dopřávat volno před turnaji v Linzi a v Moskvě.
Katka vypadla v první kole s nasazenou Japonkou Doi 4:6 3:6. Pořád je na čem pracovat, zvraty kdy máte 0:2 pak se dostanete k 2:2 30:0 a game prohrajte, když můžete soupeřku tím položit je škoda. Do zítřejšího semifinále postoupila domácí Uzbekistánka Nigina Abduraimova, která strávila dva týdny před US Open ve sparťanské akademii a trénovala s Tomem Kožíškem.
Zítřejší semifinále hraje první nasazená Jovanovski- Abduraimova  a Knapp- Tsurenko. Co mě překvapilo, že pár hráček se chodí ještě vyběhat po večeři po osmé večer na pás do posilovny. Zhruba deset, patnáct minut vyklusávají a pak ještě jednou po celém dnu strečují.

No comments: