Friday, September 7, 2012

US Open – a Andy Roddick končí


V neděli Andy Roddick oznamuje, že po US Open končí. „ Nechce končit jako průměrný hráč na okruhu“. Od této chvíle Roddick má v televizi největší prostor a během dne běží nejlepší sestřihy jeho zápasů během své kariery. Všichni se chtějí dostat na jeho kurt, až bude končit, ale nikdo neví, kdy to bude.
V pondělí vstupují do turnaje naši junioři. Vašek Šafránek hrál výborně vždy do stavu 4:1 v každém setu, ale pak jakoby vytuhnul a prohrál oba sety 2x 6:7. Škoda, určitě se dalo uhrát víc a postoupit do 2.kola. Ve večerním deblu taky končí spolu s Chorvatem nestačili pod umělými světly na americkou dvojici. Katka Siniaková postoupila přes Barbaru Haas, když vyhrála po 3 hodinách 7:6 ve 3 setu. Domča Paterová podlehla nasazené Američance Chalena Scholl 2:6 2:6.
Nedělní večer jsme na centrálním dvorci Arthura Ashe, kde se hraje night session Maria Sharapova s Naďou Petrovou. Obě hrají hodně rychle, v krátkých výměnách Petrová moc nestíhá, Sharapova výborně returnuje, po vyhraném 1 setu 6:2 odcházíme grand stadium, kde hraje Petra Kvitová proti Mario Bartoli  a začínají 3 set. Bartoli hraje hodně v euforii a vítězí hladce ve 3 setu. Druhý den jí potkáváme v hale, kde trénuje drilly jako o život. Den po zápase a tempo tréninku je přímo „ďábelské“.
V úterý a ve středu kvůli dešti míříme do haly asi 1,5 hodiny od Manhattanu. Hrají se jen čtyřhry, pro někoho lepší, že aspoň může hrát. Ti co hrají jen dvouhru jsou skoro bez tréninku. Nakonec ve středu na večer jedeme ještě potrénovat ven na čtvrteční zápas dvouhry.
Ve čtvrtek Katka poráží Kanaďanku F. Abanda, asi pro všechny překvapení. Ten den se hraje ještě 3.kolo dvouhry, kde Katka podléhá pozdější finalistce Kontaveit. Zápas je vyrovnaný a v každém setu vedení 4:3, které soupeřka během chvíle otáčí  a vyhrává oba sety. 
V pátek hrají na centru vynikající zápas Azaranka-Sharapova. Zápas plný zvratů vyhrává Azaranka. Na zápas se díváme úplně ze shora tribuny. Složitosti ohledně hotelu a plateb řeším postupně v pátek, jelikož všechny lety do Evropy jsou plné musíme čekat až do neděle na volný let.
US Open je rozhodně lepší Grandslam než Wimbledon. Uvnitř centr kurtu jsou na zdech  obrovské fotky posledních vítězů a slavných tenistů. Nostalgie a vzpomínky na Jimmyho Connorse, Ivana Lendla, Agassiho, Samprase a dalších "velikánů" je přímo úžasná. Junioři se mohou pohybovat skoro všude a jíst mohou přímo  v restauraci s hráči okruhu ATP a WTA.  Američani  si tenis pěkně užívají a je pro ně zábava. Co se, ale říká, "že nikdo nic neví na US open je, ale to pravda"  :-) 

No comments: