Tuesday, July 5, 2016

Sparťanky ve 2.kole juniorky WimbledonuV sobotu Kateřina Siniaková prohrála ve třetím kole Wimbledonu s třetí nasazenou A. Radwanskou 3-6 1-6. Zápas to nebyl špatný , hodně se hrálo, jen je škoda, že to nevyšlo lépe. Kateřina se držela a hrála vyrovnanou hru s Polkou, ale pak za stavu 2-3 přišly dvě neskutečně dlouhé výměny od obou hráček na hranici možností, ale obě vyhrála Radwanská a pak přišly čtyři nevynucené chyby za sebou z prvních dvou míčů a stav  byl rázem 2-4 0:30 a Radwanska se vezla už na vlně. 

Ve druhém setu donutila Katku v prvních gamech spěchat a z nepřipravených pozic mířila kousky do autu. Proč je Radwanská třetí na světě; rozdíl v důslednosti a stabilitě hry. Je proč se stále učit.  Další dny se připravujeme na mixa, ale tři dny se ho nemůžeme dočkat. Jirka Veselý partner Katky hrál v neděli v pondělí zápasy dvouhry a tím se čtyřhra mixu oddaluje. 

V neděli a v pondělí jsem měl možnost sledovat zápasy našich juniorek. Obě Sparťanky postoupily do druhého kola. Nasťa Zarytská porazila nasazenou Japonku Kito 7-5 6-4. - Pořád si chce připomínat, jak se hraje na trávě. Hráčky hrají někdy spíše antukový tenis, ale co se divit, když na trávě hrají poprvé v životě a jen dva týdny v roce. Každopádně to chce hrát míče s odskokem do soupeře, pestrost hry střídat čopem a nebát se zahrát i forhandový čop. Oni totiž soupeřky často jsou zvyklý hrát na backhandový slice, ale zprava na něj reagují odlišně. 

V pondělí hrála Lucie Kaňková s Americkou kvalifikantkou Lommer a doslova ji zničila 6-2 6-1. Hodně fungoval servis Lucii a útočnější hrou byla stále v tlaku. Když potřebovala, tak se hrálo i v delších výměnách. - Nebylo to špatně. Občas počítat, že tenis se hraje i ve vlnách a s tím chce počítat, že taková vlna přijde nahoru i dolů a jen záleží, jak se s tím hráčka vyrovná. Není to nic neobvyklého a málo kdo, to zvládne odehrát jen na horní vlně výkonu. Lucie takovou "vlnku" ´, měla za stavu 1-0 na 1-1, ale na svém servisu zahrála game na 2-1 bez ztráty bodu a dvěma esy. 

Třetí hráčka Monika Kilnarová bojovala se Srbkou Olgou Danilovič, ale podlehla ji 3-6 ve třetím setu.  Kromě toho, že Srbka po každém zkaženém míči vykřikovala něco na trenéra, tak pak ve třetím setu byla odvážnější a zápas chtěla rozhodnout svoji hrou. 

V úterý se pokračuje. 

No comments: